środa, 11 października 2017

Ziemskie i nieziemskie sprawy

Dzień zaczął się całkiem zwyczajnie. Najpierw ćwiczenia w odczytywaniu i pokazywaniu godzin na zegarze. Potem zobaczyliśmy, że na zegarze mogą znaleźć również zastosowanie znaki rzymskie. Ustaliliśmy, że rok składa się z 4 kwartałów i pór roku, 12 miesięcy, 52 tygodni i 365 dni. Jednak co 4 lata jest rok przestępny i ma jeden dzień więcej - w miesiącu lutym. Wiąże się to z wędrówką Ziemi wokół Słońca, która trwa dokładnie  365 dni i 6 godzin. Te 6 godzin co 4 lata zostaje doliczone jako dodatkowa doba.
A potem opuściliśmy naszą planetę i wybraliśmy się w kosmos. Naszym celem było poznanie Układu Słonecznego. Tę niezwykłą podróż odbyliśmy dzięki objazdowemu planetarium. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, ale i my mogliśmy się pochwalić posiadanymi wiadomościami. To były bardzo ciekawe zajęcia.
No i powrót na Ziemię do codziennych, zwykłych spraw. Ponieważ zbliża się nasza pierwsza integracyjna wycieczka z uczniami ZSS nr 41, czas przypomnieć sobie, co wiemy o niepełnosprawności. Wstępem do rozmowy miał być tekst bajki "Każdy z nas jest wyjątkowy", który mieliśmy przeczytać w domu. Niestety, okazało się, że większość zapomniała i tylko kilka osób dzieliło się wrażeniami po jego przeczytaniu.  Pani przeczytała go więc nam wszystkim. Dodatkowo wysłuchaliśmy też opowiadań: "Pierwszy dzień Jasia w szkole" oraz "O słoniku Bartusiu i jego krótszej nóżce". Była w nich mowa o niepełnosprawności fizycznej, która jak się okazuje nie stanowi przeszkody do normalnych relacji w grupie, zawierania przyjaźni, czy też osiągania sukcesu. 







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz