wtorek, 21 listopada 2017

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dzisiaj obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości. Już w progu szkoły i klasy witała nas piosenka "21 listopada". Ze śpiewem na ustach poszliśmy do sali gimnastycznej, by przy muzycznym akompaniamencie rywalizować w rzędach z kolegami i koleżankami z klasy IIb. Oczywiście pomimo różnic w punktacji wszyscy byliśmy wygrani, bo dobrze się bawiliśmy.

W klasie wysłuchaliśmy historii Dnia Życzliwości na świecie i w Polsce. Wiemy, że stolicą tego dnia w naszym kraju jest Wrocław, a symbolem krasnal Życzliwek.  Jego postać przybliżył nam wiersz. Postanowiliśmy zaprojektować nasze klasowe, życzliwe krasnalki i wymyślić im imiona. 
Wysłuchaliśmy także "Bajki o przyjaźni" oraz opowieści "Królestwo Życzliwości, czyli krótka bajka o tym, jak być powinno". A jak być powinno? Oczywiście powinniśmy być życzliwi na co dzień, a nie tylko w tym dniu. I to właśnie jest ideą Dnia Życzliwości, by przypomnieć wszystkim ludziom na świecie, że "Ludzie powinni być z sobą w zgodzie. Wszystkie niesnaski odsunąć na bok, Dzień Życzliwości przez cały rok".

Do tradycji Dnia Życzliwości w naszej szkole wszedł zwyczaj, że każda klasa nawiązuje kontakt z dzieckiem z "Marzycielskiej Poczty". My w tym roku sprawimy radość sześcioletniemu Mateuszkowi, który ciężko choruje i dużo czasu spędza w szpitalu. Wyślemy do niego list i własnoręcznie zrobione laurki. 







Przerwy w dniu dzisiejszym też były wyjątkowe. Zobaczcie, jak wyglądała rozśpiewana przerwa:
rozśpiewana przerwa
rozśpiewana przerwa c.d.


I jeszcze jedna dobra wiadomość. Docierają do nas kartki z kolejnych miejscowości. Dzisiaj otrzymaliśmy pocztówki: z Łodzi, Gdyni, Cieszyna, Bieniądzic (k.Wielunia), Ponikwi (k.Wadowic) i Samoklęsk (k.Kamionki).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz